Бутильована вода – гарантія якості?

Бутильована вода дійсно зараз є гарною альтернативою водопровідній воді. Але! Ринку бутильованої води властиві деякі негативні фактори, величезний непродуктивний ресурс держави – це і безповоротна тара, і забруднення навколишнього середовища, зростання транспортних витрат і торгових націнок. Все це, як завжди, не на користь споживача.

Споживач має право вимагати санітарно-гігієнічні сертифікати на воду, яку він збирається придбати. Він має право знати за що платить. Саме в руках освіченого споживача зараз знаходиться ринок питної води. Маючи достатню кількість інформації про те, якакою повинна бути вода, споживач формує ринок виробників якісної питної води.

Пластиковий посуд одноразового використання – шкідливий. Як перевірити якість тари.

Окремі види пластика при взаємодії з водою можуть виділяти канцерогени. Полівінілхлорид (ПВХ) – це полімер на основі хлору. Він розповсюджений по всьому світу, оскільки надзвичайно дешевий. З нього виготовляють пляшки для газованої води і пластиковий посуд. З цього випливає высновок, що тара повинна мати сертифікат якості. Запитуйте дозвільну документацію у постачальника.

Існує декілька способів самостійної перевірки якості пластика: шкідливі емності мають напливи на дні. Вони бувають у вигляді лінії чи списа з двома кінцями. Але самий надійний спосіб – натиснути на пляшку нігтем. Якщо ємність небезпечна, то на ній утвориться блискучий шрам. Пляшка з безпечного полімеру залишається неушкодженою.

Чи робить наявність хлору воду безпечною для життя?

Насправді хлор дійсно знищує багато небезпечних мікробів – від холерного ембріона до вірусу гепатита, але хлорування питної води призводить до утворення шкідливих для здоров’я хімічних з’єднань. Хлор, вступаючи в реакцію з водою, з’єднується з органічними забруднювачами, які можуть знаходитися у воді и в водопровідних мережах. При цьому утворюється багато хлорируваних вуглеводів, у тому числі диоксинів, які відносяться до категорії особливо небезпечних отрут, які мають канцерогенні та мутагенні властивості. Висновок простий: воду з-під крана централізованої системи водопостачання вживати шкідливо і навіть небезпечно. Її потрібно доочищати, мінералізувати та активізувати у фізиологічній повноцінності, роблячи її безпечною.

Вода із артезіанських свердловин без обробки.

Вважається, що вода із артезіанських свердловин і колодязів чиста і корисна без додаткової обробки. Насправді це тверждення не може бути вірним до тих пір, поки не буде проведено хімічний, бактеріологічний і радіологічний аналіз такої води. В свердловинах і колодязях можуть бути небезпечні для здоров’я людини нітрати, нітріти, пестициди чи радіонукліди. До того ж ця вода може бути надто жорсткою. Артезіанська і колодязна вода, яка не має відповідного висновку санепідемстанції, не може бути використана, як питна.

Чи придатні мінеральні і лікувально-столові води для втамування спраги та повсякденного вживання?

Мінеральна вода з вмістом солей больше одного грама на літр не може бути рекомендована для повсякденного застосування. Перед вживанням води варто уважно прочитати напис на этикетці! Мінерально-лікувальна вода повинна застосовуватись виключно в лікувальних цілях і прийматися нетривалим курсом за призначенням лікаря. Надлишкова кількість солей призводить до передчасного старіння організма і здатна нанести більше шкоди, ніж користі.

Як можна дізнатися про якість води?

Якщо ви отримуєте воду з міської системи водопостачання, то ваша вода проходить регулярний контроль і повинна відповідати прийнятим нормам. Інша річ, що поки вода дійде до вашого крана по мережі трубопроводів, то може піддатися вторичному забрудненню. Якщо у вас виникнуть сумніви щодо якості вашої води, ви можете звернутися або в санепідемстанцію за місцем проживання, або в одну з незалежних сертефікованих лабораторій, або до місцевих сертифікаційних лабораторій Держспоживстандарту України. Звісно, що для води, яка отримується з індивідуальної або колективної свердловини, аналіз просто обов`язковий.

Визначення якості води в домашніх умовах:

Потрібно набрати в чисту прозору пляшку літр води і, не закриваючи дати їй постояти п`ять-шість годин.

 1. Якщо після цього на дні з`явиться білий осад то дуже ймовірно, що в воді підвищений вміст солей.
 2. Якщо вода почала жовтіти або буріти, з`явилися дрібні пластівці, тоді має місце підвищений вміст заліза.

Причину неприємного запаху та смаку визначити самостійно досить складно, та й результат не буде суб`єктивним. Тому краще звернутися до лабораторії для детального хімічного аналізу. При цьому важливо, що воду для аналізу потрібно безпосередньо брати з крана вашої квартири або дачної ділянки, а не десь із загального стояка або водонапірної башти. Адже вас цікавить аналіз саме вашої води.

Що відбувається при кип’ятінні води з-під крана.

Кип’ятіння не вирішує проблем очищення води. Кип’ятінням можна лише продезинфікувати воду, якщо вона має мікробні забруднення, але це не очищує її від цілого ряду інших шкідливих хімічних і хлорорганічних речовин, а іноді і збагачує ними тому, що концентрація менш летючих речовин значно збільшується. Довготривале кип’ятіння взагалі погіршує якість води: після того, як частина води виспарується, значно збільшиться кількість синтетичної органіки, солей важких металів. Хлорорганіка, яка міститься в хлорованій воді, перетворюється на отруту шкідливу для організму.

Безпечність газованої води.

Газована вода небезпечна для дітей та дорослих. Насправді газована вода це консервована питна вода, яка за рахунок вуглекислоти чи інщих консервантів, має гіршу структуру і біоенергетику в порівнянні з якісною водою. Вона не може розглядатися, як питна вода. Дітям у віці до 3 років, взагалі не рекомендується давати солодку газовану воду. Мінеральна вода засвоюється зростаючим організмом дитини зовсім не так, як природна вода, що призводить к порушень обмінних процесів в організмі, а саме до ожиріння, до появи алергічних реакцій, до карієсу зубів та ін. Відповідно дослідженням зарубіжних авторів, газовані напої можуть викликати онкологічні захворювання. В США у зв’язку з епидемією ожиріння серед молоді в школах заборонено вживати газовану воду.

Як правильно пити воду

Потреба в воді залежить від характеру харчування, трудової діяльності, стану здоров`я, віку, клімату в якому ви живете. Вона складає 2,5-3л на добу для дорослої людини. Вживання води потрібно збільшувати на 10% при підвищенні температури тіла після 37°C. (В.Г.Лифляндский, доктор медицинских наук, “Вода для здоровья и долголетия”).

Воду потрібно пити завжди, коли ви відчуваєте спрагу, навіть під час споживання їжі. Вода, випита під час іжі, не має сильного впливу на процес травлення, але, якщо під час іжі організм зневоднений, це сильно ускладнює засвоєння їжі.

 • Відомо, що склянка води зранку, здатна принести велику користь організму. Допомагає прокинутись, оскільки швидко і послідовно заводе всі системи організму, починаючи з нервової системи. Потрібно вживати 1-2 склянки води вранці, щоб компенсувати її втрату за 8 годин сну. До того ж вода повинна бути прохолодною, така вода природним чином виводить шлаки, посилює перистальтику кишечника, а тепла вода розчиняє шлаки і всмоктується разом з ними, чим викликає отруєння. Тому є грубою помилкою випита рано вранці склянка гарячого чаю.
 • За півгодини до кожного прийому їжі пийте 1-2 склянки води (люди які страджають на зайву вагу, депресію, повинні випивати не менше 2 склянок).

Через 2,5 години після прийому їжі випивайте ще 250-350 грамів води (в залежності від кількості з`їденого). Це допоможе простимулювати гормони ситості й завершити процеси травлення в кишковому тракті. Крім того, ви вбережете себе від появи помилкового відчуття голоду.

Для запобігання зневоднення організму, воду слід приймати з регулярними інтервалами протягом усього дня.

Не забувайте пити воду перед фізичними навантаженнями, які викликають потовиділення, а також після фізичних навантажень.

Довіряйте своїм відчуттям.

Пити приблизно 2 л води вважається нормою, але якщо у вас ще не з`явилася звичка пити воду, ваш організм знає скільки води йому потрібно. Все залежить від того в якому режимі працюють почки, легені, шкіра, шлунково-кишковий тракт, через які вода залишає організм.

Худнемо за допомогою води.

Дієтологи розробили метод худнення за допомогою води. Проте, пити рідину потрібно правильно.

 1. Приготуйте великий стакан води в кожному куточку вашого перебування на протязі доби: біля ліжка, на кухні, в салоні, на рабочому місці.
 2. Коли вам захочеться “поганої”” їжі, зразу ж випийте склянку води. Ви відчуєте себе ситим і уникните зайвих калорій, а через деякий час відчуття голоду зникне.
 3. Випивайте дві склянки після пробудження, а потім одну склянку води кожної години протягом вашого робочого дня. Так ваша норма води буде випита.
 4. Замінюйте чай або каву кружкою горячої води з краплею меду.
 5. Дієтологи пропонують пити за допомогою соломинки – будете робити великі ковтки, випиваючи більше.
 6. Заморозьте невеличкі шматочки очищених лимонів, лаймів чи апельсинів і використовуйте їх замість льоду – дуже освіжує, і ви отримаєте додаткові вітаміни.
 7. Після кожного походу до вбиральні випивайте склянку води для нової заправки організму.
 8. Не дозволяйте собі пити дієтичну газовану воду, поки не випьєте від двух до чотирьох склянок простої води.
 9. Пийте дві повних склянки води з кожним прийомом їжі, один до і один після. Також пийте склянку води перед кожною закускою, і тоді багато ви вже не з’їсте.
 10. Пийте воду з красивої склянки.
Scroll to top
Call Now Button